O mnie

JEST !!! 🙂  w Końcu JEST 🙂 Mój SKARB 🙂 MÓJ BLOG O MOBBINGU W MIEJSCU PRACY 🙂 podobno jedyny w Polsce :).

Kiedy w 2003 roku podjęłam się wolontariatu w Stowarzyszeniu Antymobbingowym im. Barbary Grabowskiej, o mobbingu w Polsce nikt prawie nie słyszał. Uczyłam się na szwedzkich materiałach i doświadczeniach Basi Grabowskiej. To Basia Grabowska walczyła, by wpisać mobbing do Kodeksu pracy. Od 2004 roku wraz z wprowadzeniem definicji do Kodeksu Pracy, zaczęła się moja przygoda z tematyką mobbingu.

Jestem prezesem Stowarzyszenia Antymobbingowego im. Barbary Grabowskiej, od 2004 roku, a od tego czasu przez „moje ręce” przeszło kilka tysięcy osób pokrzywdzonych zjawiskiem mobbingu (faktycznym bądź urojonym), dyskryminacją, wygrałam wiele spraw sądowych, szkolę pracowników, jak i pracodawców. Ciągle zdobywam nową wiedzę i dzielę się nią z innymi.

Ta wiedza i doświadczenie przerodziły się w rozprawę doktorską pt. „Charakter prawny obowiązku pracodawcy przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy”, której będę bronić pod kierunkiem prof. Moniki Tomaszewskiej na Uniwersytecie Gdańskim.

Jestem prawnikiem – z pasji, misji i przekonania. Lubię swoją pracę i zagadnienia, w jakich się obracam. Zajmuję się prawem pracy,  prawem oświatowym, rodzinnym i cywilnym. Mimo, że specjalizację na studiach robiłam z kryminalistyki, prawo karne nie jest mi najbliższe 🙂 Od tego jest mój Mąż 🙂 Wyznaję zasadę, że z każdej, nawet pozornie najgorszej sytuacji jest korzystne wyjście. Jednak podejmuję się jedynie tych spraw, które da się wygrać, które mają tzw. potencjał, kiedy wiem, że Klient ma rację. To wynik ceny swojego nazwiska. Wówczas walczę do końca, bo dopóki walczę, jestem zwycięzcą.

Jestem mediatorem w Centrum Mediacji i Pomocy Prawnej Stowarzyszenia Antymobbingowego im. Barbary Grabowskiej i uważam, że nawet najmniej korzystna ugoda jest korzystniejsza niż wyrok sądowy. Mediacja jest elastycznym procesem, który może być dostosowany do konkretnych potrzeb zainteresowanych stron.

Jestem trenerem. Szkolę pracowników, pracodawców i innych zainteresowanych. Współpracuję z różnymi instytucjami.

Prywatnie jestem żoną Rafała Bednarczyka, z którym razem pracuję i który jest dla mnie prawnym autorytetem :), właścicielką czarnego teriera rosyjskiego o imieniu Oti :), „adwokota” Tosi i wielbicielką aloesu (polecam) oraz dobrej książki, jak i filmu 🙂

Bliżej możesz mnie poznać przez blog o pracy pracowników oświaty – KartaNauczycielaBlog.pl, oraz stronę internetową  AdwokatBednarczyk.pl

d (1)