Ofiara rozsądna = osoba asertywna

Karolina Sikorska        30 maja 2019        Komentarze (0)

Witaj w piękny słoneczny dzień!

Pamiętasz, jak pisałam o tym, że ofiara rozsądna to osoba asertywna?

Ofiara rozsądna?

Wielokrotnie pytacie,o co chodzi z tą ofiarą rozsądną?

Sąd, przy analizie sprawy o zadośćuczynienie w związku z mobbingiem sprawdza, w jaki sposób zachowywała się osoba doznająca mobbingu. Weryfikuje, czy faktycznie dochodziło do mobbingu. A tam trudno mówić o równowadze podmiotów. Albo sprawdza, czy doszło do konfliktu, gdzie obie strony wyrażają swoje argumenty i czasami nawet krzyczą.

Zdaniem Sądu osoba doznająca mobbingu powinna umieć się bronić i asertywnie wypowiadać swoje argumenty. Przy czym asertywnie to nie w znaczeniu jedynie mówienia “nie”.

Wiem, że czasami ciężko zachować się asertywnie w sytuacji, gdy ktoś na nas krzyczy. Trudno też, gdy oskarża o coś, czego nie uczyniliśmy. Dlatego tej umiejętności trzeba się nauczyć i ją ćwiczyć.

Wyobraź sobie, że ja też mam z tym kłopot 🙁 Zwłaszcza, gdy spotka mnie jakaś trudna życiowo sytuacja, albo napotkam tzw. trudnego klienta. Wpadłam więc na to, by podzielić się z Tobą tym, czego będę się uczyć.

Dlaczego Kamila Rowińska?

Bo jak się uczyć to od Najlepszych 🙂

O tym, czym jest asertywność i jak zachowywać się asertywnie w domu i w pracy mówi Kamila Rowińska. A ja przypominam o ważnym, moim zdaniem temacie, zwłaszcza, że obecnie trwa kampania, w czasie której możesz się nauczyć zachowywać asertywnie.

W pierwszym z materiałów Kamila uczy nas, jak pewność siebie i zachowania asertywne pomagają między innymi w radzeniu sobie z mobbingiem, dyskryminacją i innymi zachowaniami negatywnymi.

Zobacz go proszę, a na pewno łatwiej będzie Tobie znieść ataki na swoją osobę. Możesz też pobrać plik pdf., aby zachować materiały na później.

Czy to jest też TWÓJ problem?

Czy umiesz postawić twardą granicę, gdy wymaga tego sytuacja? Zaznaczyć, że pewnej kwestii nie akceptujesz.

Czy potrafisz wyrażać swoją opinię, gdy się z czymś nie zgadzasz, tak aby nie ranić drugiej strony? Masz chronić siebie, a nie ranić innych.

Czy przeważnie robisz rzeczy, na które nie masz ochoty i czujesz przez to, że inni Cię wykorzystują?

­Czy obawiasz się reakcji innych, konfrontacji i tego co o Tobie pomyślą, więc wolisz się nie odzywać?

Jeżeli takie sytuacje Ci się przytrafiają a Ty po nich czujesz, że kolejny raz Twoje zachowanie było nieasertywnie i wbrew sobie, to koniecznie zobacz nagranie Kamili Rowińskiej o tym, jak asertywność ma wielki wpływ na poczucie pewności siebie i naszą skuteczność.

Dowiedz się z wideo, jak skuteczniej komunikować się z innymi i żyć w zgodzie z własnymi wartościami.

 

Tędy proszę ……..

Pozdrawiam,
Karolina Sikorska-Bednarczyk

 

 


Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 878 305e-mail: kancelariabatna@wp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: