Przedsiębiorcze Kobiety rozmawiają o mobbingu :)

Karolina Sikorska        18 grudnia 2017        Komentarze (0)

W dniu 08 grudnia br. uczestniczyłam w spotkaniu zorganizowanym przez fundację Studenckie Forum Business Centre Club „Przedsiębiorcza Kobieta Trójmiasto”, jakie odbyło się w Centrum Hewelianum w Gdańsku.

Tematyką spotkania z przedsiębiorczymi kobietami był problem znajomości praw w miejscu pracy. Rozmawiałyśmy o tym, jakie mamy prawa w miejscu pracy, jakie zachowania są zgodne z kodeksem etycznym, jak się zachowań, gdy ktoś łamie moje prawa, jak i o tym czym jest mobbing i jak sobie z nim radzić?.

Drugim prelegentem była dr Marta Zbucka – pasjonatka połączenia w organizacji sprawności zakupowej i bezpieczeństwa prawnego, prawnik, wykładowca akademicki.

Pani Marta opowiadała o tym, jak można od kontrahentów i dostawców wymagać przestrzegania prawa pracy wobec ich pracowników. Przykładowo jeśli chcemy, aby dana firma stała się naszym dostawcą swoich umów możemy zażądać przedstawienia standardów obowiązujących w miejscu pracy, rozmawiać z pracownikami jak się im pracuje oraz o tym, czy pracodawca w ich zakładzie pracy przestrzega obowiązku przeciwdziałania mobbingowi. Był to bardzo ciekawy wykład.

Druga część – moja – ściśle dotyczyła problematyki mobbingu i obowiązku pracodawcy przeciwdziałania mu. Tematem interesującym Uczestniczki była kwestia granicy pomiędzy mobbingiem a egzekwowaniem obowiązków od pracowników. Jak również tego, czy pracownikowi, który nie wykonuje należycie swoich obowiązków należy dawać wiele szans.

Jestem zdania, że nie, albowiem wielokrotne zwracanie uwagi pracownikowi, który nie wykonuje należycie swoich obowiązków może zostać odebrane przez niego jak nękanie. Lepiej pracownika zwolnić z zachowaniem przepisów prawa.

Cieszy mnie, że Przedsiębiorcze Kobiety chcą poszerzać swoją wiedzę i rozmawiać o tak ważnym problemie, jakim jest mobbing.

Chętnie uczestniczę w takich szkoleniach i bardzo dziękuję za zaproszenie.

A poniżej agenda szkolenia 🙂

Przedsiębiorcza Kobieta zna swoje prawa! – Szkolenia w Gdańsku, 08.12.2017 – Evenea

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: