Przedsiębiorcze Kobiety rozmawiają o mobbingu :)

Karolina Sikorska        18 grudnia 2017        Komentarze (0)

W dniu 08 grudnia br. uczestniczyłam w spotkaniu zorganizowanym przez fundację Studenckie Forum Business Centre Club “Przedsiębiorcza Kobieta Trójmiasto”, jakie odbyło się w Centrum Hewelianum w Gdańsku.

Tematyką spotkania z przedsiębiorczymi kobietami był problem znajomości praw w miejscu pracy. Rozmawiałyśmy o tym, jakie mamy prawa w miejscu pracy, jakie zachowania są zgodne z kodeksem etycznym, jak się zachowań, gdy ktoś łamie moje prawa, jak i o tym czym jest mobbing i jak sobie z nim radzić?.

Drugim prelegentem była dr Marta Zbucka – pasjonatka połączenia w organizacji sprawności zakupowej i bezpieczeństwa prawnego, prawnik, wykładowca akademicki.

Pani Marta opowiadała o tym, jak można od kontrahentów i dostawców wymagać przestrzegania prawa pracy wobec ich pracowników. Przykładowo jeśli chcemy, aby dana firma stała się naszym dostawcą swoich umów możemy zażądać przedstawienia standardów obowiązujących w miejscu pracy, rozmawiać z pracownikami jak się im pracuje oraz o tym, czy pracodawca w ich zakładzie pracy przestrzega obowiązku przeciwdziałania mobbingowi. Był to bardzo ciekawy wykład.

Druga część – moja – ściśle dotyczyła problematyki mobbingu i obowiązku pracodawcy przeciwdziałania mu. Tematem interesującym Uczestniczki była kwestia granicy pomiędzy mobbingiem a egzekwowaniem obowiązków od pracowników. Jak również tego, czy pracownikowi, który nie wykonuje należycie swoich obowiązków należy dawać wiele szans.

Jestem zdania, że nie, albowiem wielokrotne zwracanie uwagi pracownikowi, który nie wykonuje należycie swoich obowiązków może zostać odebrane przez niego jak nękanie. Lepiej pracownika zwolnić z zachowaniem przepisów prawa.

Cieszy mnie, że Przedsiębiorcze Kobiety chcą poszerzać swoją wiedzę i rozmawiać o tak ważnym problemie, jakim jest mobbing.

Chętnie uczestniczę w takich szkoleniach i bardzo dziękuję za zaproszenie.

A poniżej agenda szkolenia 🙂

Przedsiębiorcza Kobieta zna swoje prawa! – Szkolenia w Gdańsku, 08.12.2017 – Evenea

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 878 305e-mail: kancelariabatna@wp.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO Rafała Bednarczyka z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariabatna@wp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: